Gyászcsoport azoknak, akik közeli hozzátartozójukat gyászolják
Szeretettel várom az érdeklődőket Piliscsabáról és környékéről 10 alkalmas gyászfeldolgozó csoportjaimba. Várom mindazokat, akik régebben vagy a közelmúltban veszítették el közeli hozzátartozójukat (szülőt, nagyszülőt, testvért, házastársat, gyermeket), s akik szerettük elvesztése miatti fájdalmukban vigasztalódásra, támogatásra vágynak.

A gyászcsoportok Helyszínéről és áráról
Helyszín Piliscsabán:
– Piliscsaba, Klotild tér 1. (Klotildligeti Plébánia)
Helyszín Budapesten:
– Empátialabor Pszichológiai Központ (empatialabor.com)
A 10 alkalmas csoport első két találkozása „nyitott”, ez alatt a két alkalom alatt még újabb résztvevők is csatlakozhatnak a csoporthoz. A második alkalom után „zárul” a csoport, innentől nem tudnak új résztvevők csatlakozni.
Részvételi díj: alkalmanként 10.000 Ft / fő / alkalom.
Kedvezmények: nagycsaládosoknak, özvegyeknek és nappali tagozaton tanuló egyetemistáknak és főiskolásoknak 20% kedvezménnyel alkalmanként 8000 Ft / alkalom a részvételi díj.
Érdeklődés, előregisztráció, jelentkezés:
Vida-Baráth Márta gyászcsoportvezető;
marta@vida.email
Szeretettel várok minden érdeklődőt!
A programról
Sokan gondolják, hogy egy gyászcsoportban erősödik a szomorúság, a fájdalom. De ez nem így van: a csoportban kialakuló bizalom, együttérzés és megértés légkörében tabuk nélkül, egymást támogatva lehet beszélgetni a megélt fájdalomról, a nehézségekről, a sokféle érzelemről. A többieket hallgatva új megküzdései módokat tanulhatunk egymástól. A beszélgetések során az emlékek, érzelmek megosztásának hatására a fájdalom megenyhülhet, és annak a helyét lassan-lassan vissza tudja venni a szeretet erősebb érzése. A feladatok pedig segítenek abban, hogy a csoport tagjai reflektálni tudjanak saját megélésükre, továbbá más szempontból is rálássanak életük eseményeire, nehézségeire és erőforrásaira.
A csoport Önnek szól:
- ha egy szeretett közeli hozzátartozót (házastársat/élettársat, szülőt, gyermeket, testvért…) veszített el;
- ha úgy érzi, nem tud róla beszélni senkivel;
- ha úgy érzi, egyedül maradt a gyászában;
- ha nehéz elviselnie a sokféle érzelmet, vagy ha éppen ellenkezőleg: nem érez semmit;
- ha úgy érzi, hogy elakadt a gyászában;
- ha szeretne olyanokkal kapcsolatba kerülni, akik hasonló élethelyzetben vannak;
- ha szívesen lenne egy támogató sorstársközösség tagja.
EZ A CSOPORT NEM Önnek SZÓL:
- ha elvált, és a házasságát gyászolja;
- ha prenatális/perinatális veszteséget gyászol;
- ha kisállatot veszített el;
- ha Ön a sérült gyermeket nevelő szülők veszteségeit éli át.
Ezekben az esetekben is keressen meg, hogy azonnal értesíthessem, amikor az Ön speciális veszteségét feldolgozó segítő csoport indul.
Korábbi résztvevők mondták
„Mit kaptam a csoporttól? A sorstársak jelenléte, barátsága nagyon fontos számomra. Továbbá a sokféle feladat, amit elvégeztünk, szintén sokat adott.”
„Sokat segítettek nekem a gyászcsoport alkalmai abban, hogy a gyászommal kapcsolatos érzéseim és gondolataim a helyükre kerüljenek.”
„Sokféleségünk a gyászmunkában meggyőzött arról, hogy »van élet a halál után«, »van élet a gyász után«, még akkor is, ha én most még nagyon mélyen gyászolok…”